PORT

SZKOLENIA ŻEGLARSKIE

SZKOLENIA MOTOROWODNE

STCW/ITR

REJSY

MAZURY - WILLA IRENKA

RYA

WSPÓŁPRACA

GALERIA

O MNIE

KONTAKT

.

O MNIE

SKORO JESTEŚ AŻ TU, TO POZNAJ MNIE CHOĆ TROCHĘ :)
Mam wiedzę, umiejętności i potrzebne uprawnienia, żeby pływać na jachtach żaglowych i motorowych oraz szkolić żeglarzy i motorowodniaków, albo też uprawiać tzw. turystykę i rekreację wodną. Czyli mam m.in. polskie patenty Kapitana Jachtowego (PZŻ) i Kapitana Motorowodnego (PZMWiNW), a także Instruktora Żeglarstwa (PZŻ) i Instruktora Motorowodnego (PZMWiNW). Jestem Instruktorem Żeglarstwa ISSA Poland i Instruktorem Sportu w dyscyplinach: Żeglarstwo oraz Sporty Motorowodne. Uzyskałem dodatkowe certyfikaty wymagane w niektórych krajach od żeglarzy zawodowych- SRC (Short Range Certificate) i świadectwo zintegrowanego kursu bezpieczeństwa STCW (Standards of Training, Certification and Watchkeeping).
"Patentowo" pływam od 1981 roku, choć nie jest to moje główne zajęcie. Pochodzę z Giżycka, centrum Mazur, stąd żegluga było niejako sprawą naturalną. Kontynuowałem ją na studiach w Gdańsku, a także teraz, mieszkając ponad 10 lat w Warszawie. Jestem wychowankiem sławnego Centralnego Ośrodka Żeglarskiego w Trzebieży, występowałem też w barwach Akademickiego Klubu Morskiego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni (AKM WSM), a teraz YKP Gdynia.
Oprócz licznych akwenów śródlądowych, pływam i pływałem też po Atlantyku, Oceanie Indyjskim (w tym w "ryczących czterdziestkach", czyli Ocean Południowy) i Pacyfiku, nie zapominając jednak ani naszego Bałtyku, ani Morza Północnego, ani przeuroczego Adriatyku, czy Oceanu Zegrzyńskiego ;-) Na Chrzcie Równikowym w 1987 roku otrzymałem imię "MARITIMUS SZARLATANUS PUMEXUS", a najdłuższy rejs z moim udziałem (s/y "Jan z Kolna" Gdynia- Sydney) został uhonorowany III Nagrodą Rejs Roku 1987 "Srebrny Sekstant"
Od maja 2011 pływam w teamie regatowym GP 33 s/y "Stocznia Ustka Boatbuilders 3" http://www.stoust.com.pl/sailing_team_pl.html Po udanych startach w Kieler Woche, regatach o światowej sławie, sezon zakończyliśmy Wicemistrzostwem Polski 2011.